Welcome to sextoysbuzz, xxxpornfilm the Home of Videos Porn. Our site is dedicated to all you porno lovers out there. We know you want tits and ass. We know your need for porn, and adsunfilm is the shrine for your sexual salvation. No matter what strokes you are searching for, adultwebid will satisfy the carnal sex instincts of your reptile brain. Since this adultdvdadultdvds is in all of us and you found your way here, it is too late to pretend that you are not a wanker, such as ninety-nine percent of people are, in fact. We do not have to tell you that scientific research in our porngp Labs proved that watching porn increases your fertility and a regular wank keeps you fit and healthy. Nor do we have to remind you that practice makes perfect, and porn can show you many ways of giving and receiving sexual pleasure. So just feel yourself at home and start browsing our constantly updating vast archive of sex graphic materials, or create a profile, save and share your favorite sex flicks and get in contact with other porno video lovers. We are constantly improving our site and want to provide you with the best free porn experience you can think of. maturesexmilfs is yours - your Home of videos sex.  Lajme
Web Faqja zyrtare e PDSH-se
Has shqiptar

Nga vendi

KOMUNIKATË

Kohëve të fundit në PDSH kane mbërritur me qindra ankesa nga qytetarë që kanë të bëjnë me kërcënime për shkarkime nga puna, raste korrupsioni, ndërprerje të energjisë elektrike si dhe ankesa për gjoba, taksa dhe tatime të mëdha të shqiptuara nga ana e institucioneve shtetërore, si dhe trajta tjera keqpërdorimit të institucioneve shtetërore me qëllim ushtrimin e presionit ndaj qytetarëve për qëllime politike.

Frikësimi, kërcënimet dhe shantazhet ndaj qytetarëve vazhdojnë të ngelin shqetësim njëjtë sikurse edhe partizimi dhe politizimi i skajshëm i institucioneve.

PDSH në asnjë mënyrë nuk mund të toleroje frikësimin e qytetarëve, aq më pak kur kjo bëhet për qëllime politike. Për këtë arsye, të gjithë strukturat e partisë do të jenë në dispozicion të qytetarëve, ku ata do të mund të bëjnë raportimin e rasteve në të cilat nga ana e individëve të veshur me pushtet, apo nga ana e institucioneve ju bëhet çfarëdolloj presioni, apo ju mohohet ndonjë e drejtë e garantuar.

Njëkohësisht, bëjmë thirrje deri tek të gjithë partitë politike dhe aktivistët e tyre, por edhe deri tek aktivistët tonë në teren, që të mos ushtrojnë asnjë lloj presioni, trembje apo frikësim ndaj qytetarëve, në mënyrë që ata, në mënyrë të lirë dhe demokratike, të vendosin nëse do të jenë aktiv ose jo në proceset dhe aktivitetet politike në periudhën kohore që vjen dhe të lihen të lirë të shprehin vullnetin e tyre politik dhe pa presion të vendosin se cilin opsion politik do të përkrahin.

 

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 24.03.2016

Kryetari i PDSH-së realizoi takim pune me Ambasadorët e BE-së‏

Kryetari i PDSH-së realizoi takim pune me Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së

Sot në zyrën e Bashkimit Evropian në Shkup, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi ishte i ftuar nga ambasadori Evropian, Aivo Orav në takim pune me të gjithë Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian të akredituar në Maqedoni.

Pas takimit Kryetari Thaçi në prononcimi e tij për media deklaroi:

“Një ngjarje shumë e keqe në këtë moment që po zhvilloja takimin me ambasadorët e shteteve të Unionit Evropian, sulmet terroriste në Bruksel ishin trishtuese dhe po gjej momentin që ngushëllimet të jenë të përcjell me një solidarizim ndaj popullit Belg dhe Bashkimit Evropian nga ana e shqiptarëve. Në takim u bisedua për çështjet aktuale, për aktualitetin, për atë që ditët po kalojnë dhe kushtet nuk po plotësohen për mbajtjen e zgjedhjeve më 5 Qershor. Pozicioni i Partisë Demokratike Shqiptare vazhdon të jetë i njëjtë, ne do të vazhdojmë të jemi krah-përkrah dhe në një partneritet të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me Unionin Evropian. Unë nuk jam shumë optimist se deri më 7 Prill do të arrijmë që ti përmbushim kushtet për zgjedhjet ferr, korrekte dhe demokratike”.

Në pyetjen gazetareske lidhur me pastrimin e listave zgjedhore, Kryetari Thaçi u përgjigj:

“Më vjen keq, të jem i sinqertë se e kam të qartë edhe un se çka është tu ndodhur atje brenda, a kjo nuk është se un nuk jam i informuar, jam i informuar, por është shkaktuar aq një tollovi e madhe që s’dihet se çka është tu ndodh dhe kjo flet për një mungesë të vullnetit politik, të forcave kryesore politike që përbëjnë qeverinë dhe të institucioneve të shtetit për ta pastruar si duhet listën. Vazhdoj ta përsëris se regjistrimi i plotë dhe i saktë i popullsisë do të mundësonte një listë zgjedhore të saktë dhe të plotë”.

Në pyetjen gazetareske për mundësin e shtyrjes së zgjedhjeve, Kryetari Thaçi u përgjigj:

“Nuk e di çështjet nuk lëvizin, ne fituam 5 javë me shtyrjen e zgjedhjeve kurse ka më duket 4 javë që grindemi, e kam fjalën për 4 forcat politike, që do të thotë që nuk kemi lëviz, kjo është një fakt”.

Në pyetjen gazetareske se a është KSHZ-ja organ legjitim dhe i besueshëm, Kryetari Thaçi u përgjigj:

“Do të shohim është herët për ta dhënë këtë vlerësim për shkak se ua presim këmbët para kohe, mirëpo ne kemi përfaqësuesit tonë aty, kemi edhe përfaqësues të ekspertëve, unë nuk mund të them as njërën, as tjetrën, është pak herët, atë që them se nuk e kam të qartë edhe unë se çka është tu ndodhë, domethënë nuk zhvillohet si duhet puna”.

Në pyetjen gazetareske lidhur me premtimet për amnisti fiskale dhe amnisti politike, Kryetari Thaçi u përgjigj:

Ne i kemi realizuar disa herë, amnistia e përgjithshme propozohet për shkak se tashmë është katërçipërisht e qartë se drejtësia në Maqedoni është e kapur, dhe këtu nuk ka kurrfarë diskutimi. Amnisti për vepra të rënda kriminale nuk do të ketë, por do të ketë kërkesë për rigjykim, ku bëjnë pjesë edhe “Mostra” edhe gjykime të ndryshme ku shqiptarët kanë përfunduar me dënime drakonike, me burg të përjetshëm. Ndërsa me amnistinë fiskale shumë shpejt do të thërrasim një konferencë për shtyp dhe me saktësi të plotë do t'ju informojmë cili është plani jonë dhe nuk është diçka e re, është bërë në shtete shumë të njohura.

Në pyetjen gazetareske se a nënkupton kjo edhe amnisti fiskale për qytetarët, Kryetari Thaçi u përgjigj:

Po-Po sigurisht, amnisti fiskale për qytetarët, borxhet që i kanë qytetarët ndaj shtetit dhe këtu duam të zbulojmë paradoksin e mos përputhjes së ligjeve me realitetin. Kam përmendur disa herë nëse një bujk shkon në treg që të shet rimorkio me shalqi krejt ajo rimorkio kushton 50 euro, kurse dënimi i policisë mund të jetë 500 euro.

Në pyetjen gazetareske se kur do të bëhet amnistia, Kryetari Thaçi u përgjigj:

Sigurisht nëse vijmë në atë situatë që të jemi në qeverisje jam plotësisht i sigurt se këtë do ta arrijmë, për shkak se ne jemi të ekipuar shumë me argumente faktike dhe statistikore.

 

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 22.03.2016

Kryetari i PDSH-së realizoi takim me Ministrin Britanik për Evropën, David Lidington‏

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi, sot në Rezidencën e Ambasadorit Britanik në Shkup zhvilloi takim me Ministrin Britanik të Shtetit për Evropën, David Lidington, të cilin e shoqëronte edhe Ambasadori Britanik në vend, Charles Garrett. Në takim është biseduar për situatën politike në vend, për marrëdhëniet ndëretnike, për integrimet Euro Atlantike, si dhe për organizimin e zgjedhjeve të lira dhe demokratike.

Pas takimit në prononcimin tij për media Kryetari Thaçi deklaroi:

Ishte një takim i nivelit shumë të lartë me Ministrin e Britanisë së Madhe për Evropë, u bisedua aktualiteti politik, u fokusuam te ajo që e kemi shansin e madhe që ta shfrytëzojmë këtë moment, të gjithë të punojmë që me 5 qershor të kemi zgjedhje korrekte dhe demokratike. Vazhdova të jem skeptik që do të arrihet që ne ti përmbushim kushtet që me 5 qershor të kemi zgjedhje, megjithatë të gjithë janë të interesuar të na ndihmojnë, por mendoj se qeveritarët apo grupimet politike që e bëjnë qeverinë nuk i marrin mesazhet drejt dhe si lexojnë drejt.

Në pyetjen gazetareske lidhur me vendimin e autoriteteve për arrestimin e Gafur Dugollit dhe vendimin për vazhdimin e masës së paraburgimit, Kryetari Thaçi deklaroi:

Është skandaloze, Maqedonia qenë njëfarë forme dhe mënyre që të tregojë aleancë me Serbinë, kjo është e palejueshme, unë mendoj se kjo procedurë urgjentisht duhet të ndërpritet dhe mos pranohen flet arrestet të cilat i ka lëshuar Serbia, përndryshe nuk ka kuptim kurrfarë marrëveshje që nënshkruhet mes Serbisë dhe Kosovës.

Në pyetjen gazetareske lidhur me vendimin e Gjykatës kushtetuese që presidentit të shtetit ti jep të drejtën që të falë personat e dyshuar dhe të dënuar për krim zgjedhor, Kryetari Thaçi deklaroi:

“Mendoj se jepet një sinjal që këtu institucionet nuk funksionojnë në mënyrë të pavarur, një herë politika jep ingerenca, e më pastaj politika i merr ingerencat dhe duke vepruar kështu kemi arritur në këtë situatë”.

Në pyetjen gazetareske se si e komentoni njoftimin e Prokurorisë Speciale që ka hapur procedurë për 80 politikanë, Kryetari Thaçi deklaroi:

“Prapë them se këtu vazhdon që të ndikon politika herë jashtë e herë brenda, mendoj se pa arrdh që të stabilizohen institucionet do të ishte shumë qesharake të mendoj për paanësi dhe gjyqësi të vërtetë”.

 

Shërbimi për Informim - PDSH

Tetovë, 16.03.2016

Maqedoni, Thaçi, skeptik për zgjedhjet e 5 Qershorit

Kryetari i partisë opozitare PDSH, Menduh Thaçi, nuk beson se deri më 5 qershor qeveria teknike në Maqedoni mund t’i përmbushë kushtet për zgjedhje demokratike.

“U shpreha shumë skeptik se partitë politike që janë në qeveri të përmbushin kushtet që më datën 5 qershor të kemi zgjedhje. Fatkeqësisht, kolegët e mi që janë në qeverisje si duket nuk i marrin mesazhet drejtë. Një pjesë e tyre janë të lumtur që dëgjojnë diplomatët perëndimorë të thonë se nuk do të ketë vlerësim para zgjedhjeve, por do të ketë pas zgjedhjeve dhe kjo është më e rëndë dhe nuk ka mundësi për provim pranues”, u shpreh Thaçi.

Kreu i PDSH-së opozitare tha se në kuadër të bisedimeve për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni nuk po diskutohen çështjet e pazgjidhura të shqiptarëve dhe avancimi i të drejtave të tyre.

“Shqiptarët dhe maqedonasit duhet të kenë një marrëveshje të fuqishme politike. Nuk do të zgjidhen këto mosmarrëveshje me truqe romantike dhe folklorike. Shqiptarët kanë filluar të shqetësohen që në kuadër të këtij dialogu dhe negociata, mungon përmendja e të drejtave të tyre, mungon përmendja e implementimit të Marrëveshjes së Ohrit”, shtoi Thaçi.

Këto shqetësime të tij, Thaçi ia ka shpalosur gjatë një takimi drejtoreshës për Evropën Perëndimore, Ballkanin dhe Turqinë pranë Shërbimit Evropian për Politikë të Jashtme, Angelina Erchhorst.

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image